راویس بیوتک، تشکیل شده از گروهی از فارغ التحصیلان انستیتو پاستور ایران که با دانش علمی انجام دینامیک مولکولی و تجهیزات لازم جهت این فرایند، خدمات اجرای دینامیک مولکولی را برای پژوهشگران حوزه بیوانفورماتیک فراهم کرده اند. راویس بیوتک با قدمت 7 ساله خود یکی از اولین گروه‌هایی است که به صورت تخصصی به شبیه سازی دینامیک مولکولی پرداخت است. با توجه به شناخت بنده از این تیم و همکاری بنده در برخی از زمینه‌ها، این بخش از خدمات راویس بیوتک خدمت شما معرفی میگردد.

سعید ضیایی

شبیه سازی دینامیک مولکولی

شبیه سازی دینامیک مولکولی ( Molecular Dynamics ) روشی برای مطالعه روند دینامیک سیستم های زیستی براساس قوانین شناخته شده فیزیکی و معادلات ترمودینامیکی است. در حالی که روشهای پرهزینه NMR و کریستالوگرافی اشعه ایکس اطلاعات مدل ایستای ماکرومولکول ها در محیط زیستی را میدهد، شبیه سازی دینامکی مولکولی اطلاعات کاملی در سطح اتمی درباره پایداری پروتئین ها، تاخوردگی ها، تغییرات کنفورماسیونی و ترمودینامیک در برهمکنش های پروتئین با سایر ماکرومولکول ها  فراهم می کند.

شبیه سازی ساختار ماکرومولکول‌ها نیازمند شبیه سازی رفتار تک تک اجزای یک محیط از پیش تعیین شده و اتم‌های مولکول مورد نظر بوده و علیرغم تئوری ساده، فرایندی با محاسبات بسیار پیچیده است. به همین منظور این شبیه سازی نیازمند نرم افزارهای خاص و سرورهای دارای سخت افزار بسیار قوی و هسته‌های پردازشی متعدد است.

شرکت راویس بیوتک با دارا بودن سرور‌های قدرتمند بر پایه پردازشگرهای نسل جدید اینتل Xeon Gold و پردازشگرهای گرافیکی قدرتمند شرکت NVIDIA و تیم تخصصی مسلط به انواع تکنیک‌های شبیه سازی مولکولی آمادگی ارائه خدمات شبیه سازی و برهمکنش مولکولی را برای انواع مولکول‌های زیستی را دارا است.

شما میتوانید بر اساس نیاز خود از خدمات انجام شبیه سازی مولکولی بر اساس اطلاعات مورد نیاز شما و یا خدمات مشاوره و اجرای پروژه شبیه سازی مولکولی استفاده نمایید.

شبیه سازی دینامیک مولکولی
شبیه سازی مولکولی انتقال خود به خودی هموگلوبین انسانی از حالت T به حالت R توسط نرم افزار گرومکس

GROMACS یک بسته نرم افزاری برای انجام محاسبات دینامیک مولکولی است که برای بررسی رفتار مولکولهای زیستی مانند پروتئین ها، لیپیدها و اسیدهای نوکلئیک با برهمکنش پیوندی پیچیده طراحی شده است.

شما میتوانید بدون نگرانی از پیچیدگی‌های این نرم افزار و بدون نیاز به در اختیار داشتن سرور و امکانات سخت افزاری شبیه سازی دینامیک مولکولی خود را به تیم راویس بیوتک بسپارید.

خدمات تخصصی شبیه سازی مولکولی (Molecular Dynamics):

جهت ثبت سفارش خدمات تخصصی شبیه سازی مولکولی فرم زیر را تکمیل نمایید:

  برای دریافت فایل روی لینک زیر کلیک کنید

  دریافت فایل درخواست خدمات شبیه سازی مولکولی

  لطفا توجه داشته باشید اگر فایلی غیراز قالب فایل بالا ارسال شود، درخواست شما انجام نخواهد شد

  [cf7ic]

  اجرای پروژه و خدمات مشاوره شبیه سازی دینامیک مولکولی Molecular Dynamics :

  شرکت راویس بنا به درخواست متعدد از پژوهشگران در مورد ارائه خدمات پژوهشی در زمینه شبیه سازی مولکولی جهت تکمیل تحقیقات پژوهشگرانی که تخصصی در زمینه بیوانفورماتیک ندارند، خدمات مشاوره و اجرای پروژه شبیه سازی مولکولی را راه اندازی نموده است. در این خدمات شما نیازی به داشتن اطلاعات پایه در مورد شبیه سازی مولکولی نخواهید داشت و تیم علمی ما به عنوان یک مشاور و مجری در کنار پروژه تحقیقاتی شما قرار گرفته و فرایند شبیه سازی مولکولی شما را از صفر تا صد به صورت کامل اجرا خواهند نمود.

  در صورتی که نیازمند به دریافت خدمات مشاوره و اجرای پروژه شبیه سازی مولکولی دارید، فرم درخواست انجام پروژه را تکمیل نمایید:

   برای دریافت فایل روی لینک زیر کلیک کنید

   دریافت فایل درخواست خدمات شبیه سازی مولکولی

   لطفا توجه داشته باشید اگر فایلی غیراز قالب فایل بالا ارسال شود، درخواست شما انجام نخواهد شد


   [cf7ic]

   تجهیزات و زیرساخت‌های راویس بیوتک

   سرورهای راویس بیوتک از سرورهای قدرتمند کمپانی سوپرمیکرو بوده که مجهز به CPU های Intel® Xeon® Gold Processors و هسته های پردازش گرافیکی بر پایه کارت‌های گرافیک GeForce RTX 2080 Ti هستند.